Hoşgeldiniz Mağazamıza Bizi Arayın 0(312) 222 99 99
cart 0
Hakkımızda

    Firmamızın resmi olarak şirketleşmesi, 2004 yılında olsa da, tarihçemiz 1940 yılına dayanmaktadır. Babadan oğula sürecinden gelen bir yapıya sahibiz. Temelimiz, 2.Dünya Savaşından hemen sonra sevgili babamız merhum "HASAN EKİN" tarafından atılmıştır. 2.dünya savaşından önce moda merkezleri Paris, New York ve Londra idi. Fakat savaş tüm dünyanın moda düzenini tepeden tırnağa değiştirdi.

     Almanya (Berlin) ve Paris modanın yeni merkezleri oldu. Dolayısı ile Türkiye 1940 sonrası batılı moda akımından fazlası ile etkilenmiş ve nasibini almıştır. Hem kadın hazır giyim hem erkek hazır giyiminde ülkemizde yeni bir dönem başlamıştır. 1934 yılında yapılan kılık kıyafet devriminin de bu akımda rolü yadsınamayacak kadar büyüktür.

     Bu moda akımını fırsat bilen Hasan Ekin, Elazığ merkezde modern bir erkek giyim atölyesi açtı. Modayı Paris’in kalbinden Elazığ’a getirdi. 1970 yılında terziliği bırakıp tekstilin ve modanın diğer kolu olan yeni adı ile manifaturacılık eski adı ile atlasçılık işine girdi. Nur Tuhafiye ve Atlasçılık adı altında faaliyetini 1990 yılına kadar sürdürüp işi 2. Kuşağa devir etti. İşi devir alan 2.kuşak ayrıca Fotoğrafçılık işinde de başarısını kanıtlamıştır. Halen Elazığ merkezde fotoğraf stüdyosu ve laboratuarı vardır. Oğulları babalarından aldıkları ilham ile yola devam ederken, Faruk ve Ercan Ekin kardeşler, 2002 yılında Ankara’ya gelerek Bahçelievler ve Balgat semtlerinde bayan giyim sektörüne girdi. 15 Mayıs 2004 yılında Kızılay’da 14,5 m2 bir dükkân açarak, Faruk Ekin ismini markalaştırmayı başardı. Şu an Ankara Kızılay'da 4 mağaza (Meydan, Ziya Gökalp, Meşrutiyet ve Bakanlık mağazaları), ACİTY AVM, Bahçelievler, Etlik, Polatlı ve Sincan'da, toplam 10 mağaza ile hizmet vermekteyiz..